Lineární a momentové motory

vakuum horni

Lineární motory
Řada motorů s železným jádrem a bez železa


Bezkonkurenční zrychlení a dynamické pohyby

Řady lineárních motorů Tecnotion vynikají jmenovitou hustotou síly. Nabízejí trvalou sílu v rozsahu od 10 Newtonů do 3000 Newtonů v překvapivě malém balení.
Společnost Tecnotion nabízí lineární řešení pro většinu aplikací vyžadujících silný lineární motor s železným jádrem nebo vysoce dynamický bezželezný lineární motor.

Momentové motory
Tu 0,64-2202 Nm Tc 0,27-907 Nm


Zvýšená přesnost a dynamika výkon vaší aplikace

Řada momentových motorů Tecnotion se vyznačuje vynikající hustotou síly, nízkým tepelným odporem, nízkým ozubením a skříňovou konstrukcí.
Řada momentových motorů se skládá z různých vnějších průměrů od 65 mm do 485 mm u největšího motoru a různých stavebních výšek od 17 mm do 105 mm.

Motory na zakázku
Řešení motorů


Přizpůsobení standardních řad motorů tak, aby vyhovovaly vašim potřebám

V případě, že standardní řady motorů nejsou pro vaši aplikaci dostačující, je také možné nechat si tyto motory upravit v různých provedeních. různými způsoby. Přizpůsobení může sahat od jednoduchých úprav, jako je přidání konektoru, až po plně motory navržené od základu na míru.
Některé příklady: vlastní vinutí, kabel přídavné senzory, přídavné kabely, přídavné kabely, přídavné kabely, přídavné kabely, přídavné certifikace a přizpůsobení pro vakuum aplikace.

Nástroj pro simulaci motorů
Analyzujte svou aplikaci


Dimenzujte svou aplikaci s motorem a simulačním nástrojem
Online software pro simulaci motorů vám pomůže najít nejlepší motor pro danou aplikaci a během několika sekund vygenerovat zprávy, aniž byste museli provádět časově náročné výpočty ručně.
Simulační nástroj pro dimenzování motorů pomáhá vybrat správný momentový nebo lineární motor na základě charakteristik vaší aplikace.
Nástroj vám poskytne diagramy polohy, rychlosti, zrychlení, trhnutí, točivého momentu, výkonu, napětí, proudu, teploty a závislosti točivého momentu na rychlosti.

 

tecnotion logo

 


Tecnotion je globální autorita v oblasti technologie motorů s přímým pohonem. Jako dřívější součást společnosti Philips jsme jediným nezávislým výrobcem lineárních a točivých motorů na světě. Specializujeme se výhradně na vývoj a výrobu motorů s přímým pohonem, což nám umožňuje poskytovat odborné znalosti, zákaznický servis a kvalitu produktů, které ostatní výrobci přímého pohonu nepřekonají.

Do produktového portfólia patří lineární motory se železným jádrem, lineární motory bez železného jádra, momentové motory, též zvané torzní motory a lineární motory vhodné pro použití ve vacuu.

Lineární motory s železným jádrem nabízejí extrémně vysokou trvalou sílu vzhledem ke své velikosti. Počínaje 60N pro malou TM sérii, až do 3000N pro vodou chlazenou TBW sérii. Špičkové síly jsou ještě vyšší a dosahují až 6000N. Kompaktní rozměry, modulární design a vysoká hustota síly umožňuje velmi flexibilní návrhy aplikací. Schopnost spojit více motorů dohromady, ať už sériově nebo paralelně, ještě více rozšiřuje jeho rozsah použití.

Lineární motory bez železného jádra jsou vybaveny cívkou bez železa. To má za následek, že mezi jednotkou cívky a dráhou magnetu není žádná přitažlivá síla ani cogging efekt. To dává těmto motorům s nízkou hmotností vynikající přesnost, lineární konstantní sílu a extrémně vysokou dynamiku. Kontinuální síla se pohybuje od 10N až do 846N se špičkovou silou až 4200N.

Momentové motory jsou motory s přímým pohonem s permanentním magnetem, které se otáčejí podél osy. Mohou být použity všude tam, kde je vyžadován rotační pohyb, a nabízejí oproti konvenčním servopohonům řadu výhod. Technologie přímého pohonu bezkartáčových momentových motorů je dokonalým způsobem, jak zvýšit produktivitu, přesnost a dynamický výkon aplikací. Tato technologie snižuje náklady, zeštíhluje designy a snižuje opotřebení. Momentové motory nepotřebují žádné další mechanické převodování (např.převodovky, řemenové převody či jiné reduktory rychlosti), protože poskytují dostatečný kroutící moment i při nizkých otáčkách. Mezi rotorem a statorem nedochází ke kontaktu a proto nedochází k žádnému mechanickému opotřebení.