Momentové hřídele

Momentové hřídele | Pro přenos radiálních a torzních zatížení

Momentové hřídele, známé také jako kuličkové drážkové hřídele nebo drážkované vodící hřídele, jsou typem lineárního vedení s valivým ložiskem, které je podobné sestavě hladké lineární vodící tyče s kuličkovým pouzdrem. Avšak s jedním podstatným rozdílem ve své činnosti. Dokáží přenést nejen radiální zatížení, ale také torzní zatížení. Princip je poměrně jednoduchý. Momentová hřídel má po své délce drážky. Matice momentové hřídele má v sobě integrovány dráhy s recirkulací valivých elementů (kuliček). Nosné kuličky jezdí v podélných drážkách hřídele, což brání otáčení matice a umožňuje tak absorbovat radiální i torzní zatížení.

Číst dál...

Zdvižné převodovky série C | High-Performace

Zdvižné převodovky série C | Robustní a flexibilní

Nové zdvižné převodovky série C jsou moderní a vysoce výkonné šroubové zvedáky. Zdvižné převodovky C série jsou technicky robustní a flexibilní z pohledu konfigurace. Mají integrované mazání šroubu, které lze realizovat i za trvalého provozu, ale také vysoce výkonné ozubení, které má vyšší účinnost a umožňuje delší pracovní cykly.

Číst dál...

Lineární motory v aplikacích řezacích a pálících strojů

Lineární motory se železným jádrem v aplikacích řezacích strojů

Holandský výrobce lineárních a momentových motorů TECNOTION se sídlem v Almelu představuje lineární motory pro řezací a pálící aplikace. Lineární motory jsou nejvhodnější pro digitální řezací aplikace s vysokou hustotou síly a přesnějším ovládáním. Vysoká hustota síly poskytuje nejlepší zrychlení a nejvyšší rychlost ve své třídě pro zvýšení průchodnosti a přesnost zlepšuje kvalitu řezání.

Číst dál...

Lineární motor TL48 pro digitální tisk a řezání

Lineární motor TL48 | Nejvhodnější pro aplikace s dlouhými zdvihy

Holandský výrobce lineárních a momentových motorů TECNOTION se sídlem v Almelu uvádí na trh novou řadu lineárních motorů se železným jádrem TL48Q. Díky primární části (cívka se železným jádrem), která je zvláště vhodná pro aplikace s vysokou potřebou síly a dlouhými zdvihy, je TL48Q perfektní pro řešení tisku a řezání.

Číst dál...

Nová řada lineárních jednotek AXE

Lineární jednotky AXE | Modulární systém bez kompromisů

Německý výrobce lineární techniky SNR se sídlem v Bielefeldu uvádí na trh novou řadu lineárních jednotek nazvanou AXE (Efficiency line). Lineární jednotky konstrukční řady AXE jsou univerzálně použitelné moduly, které vyhovují stále rostoucím požadavkům pro automatizaci a instalační a výrobní procesy. Jsou vhodné pro nejrůznější aplikace v různých průmyslová odvětví, jako je automatizace továren, automobilový průmysl, tiskařské stroje a stroje pro speciální účely.

Číst dál...

Akcelerační jednotka DAU-80

Vyšší rychlost ve vašem přenosovém systému

Inovativní akcelerační jednotka zkracuje doby cyklů ve vašem přenosovém systému o více než 40 %. V mnoha výrobních zařízeních jsou nyní vyžadovány velmi krátké doby cyklu. S urychlovací jednotkou DAU-80 od společnosti Wörner můžete výrazně zkrátit dobu cyklu a ušetřit tak drahocenný čas mezi kroky procesu.

Číst dál...