Dvoutrubkové jednotky

Dvojité trubkové lineární jednotky | výrobce Inocon

Dvojité trubkové lineární jednotky jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují vysokou přesnost a tuhost.


Dvojité trubkové lineární jednotky lze rozdělit do tří typů, z nichž každý je k dispozici s jednoduchými nebo dvojitými vodicími prvky:

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Lineární jednotky s jedním vodicím prvkem: vodicí prvek se pohybuje po vodicích trubkách pomocí závitu vřetene.

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Lineární jednotky se dvěma protilehlými vodicími prvky: dva vodicí prvky se pohybují symetricky podél vodicích trubek díky různým směrům závitů.

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Lineární jednotky se dvěma nezávislými vodicími prvky: dva vodicí prvky se pohybují nezávisle na sobě podél v důsledku samostatných vodicích trubek vřeten.


dvoutrubkovejednotky2dvoutrubkovejednotky1

 


Snmek obrazovky 2023 04 28 v9.48.54Dvoutrubkové jednotky mohou být vyrobeny z chromované oceli nebo nerezové oceli. Pokud je požadována vyšší přesnost, jsou k dispozici také lineární jednotky z tvrdě chromovaných nebo leštěných plných hřídelí.

Pohybový šroub s kuličkovými ložisky na obou stranách může být v provedení jako trapézový šroub, vodicí šroub s jemným závitem nebo jako kuličkový šroub. Vodicí prvky mohou být buď kluzné nebo valivé.

K dispozici je také široká škála příslušenství, jako jsou ruční kolečka v různých provedeních, ukazatele polohy a upínací desky pro upnutí vřetene. Příslušenství je přizpůsobeno jmenovitému průměru lineárních jednotek.

Pokud je požadováno přesnější vedení, doporučujeme použít přesné dvojité trubkové lineární jednotky.

Kruhová vedení přesných dvoutrubkových lineárních jednotek jsou k dispozici buď s chromovanými ocelovými nebo nerezovými přesnými trubkami, nebo s tvrdě chromovanými plnými tyčemi.

Dvojité trubkové lineární jednotky jsou vhodné pro různé oblasti použití ve strojírenství a stavbě systémů. Typické uplatnění naleznou v balicích linkách, dopravníkových systémech, etiketování atd.

K dispozici je návod k obsluze a pokyny k montáži na webové stránce výrobce.


Odkazy

Katalog, Flyer přesných dvoutrubkových jednotek, Kompletní přehled produktů INOCON


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost MN - systems, s.r.o. je autorizovaným partnerem Inocon GmbH pro Českou republiku a Slovensko.