Otočné stoly

Otočné stoly | výrobce MM Engineering

Otočné stoly jsou vybaveny šnekovým převodem s nízkou vůlí. Jsou vhodné pro přesné polohování obrobků, jako jsou lasery, senzory, kamery,...


Jsou polohovány pomocí krokového motoru NEMA 17 a ložisko hřídele nabízí vysokou přesnost radiálního otáčení. Otočný stůl má dutou hřídel, kterou je možné vést kabely a signální vedení přes rotační osu.


Otočný stůl s krokovým motorem pro aplikace, kde je vyžadováno přesné rotační polohování

Díky čtyřem různým produktovým řadám řeší motorové otočné stoly širokou škálu polohovacích úloh. Jsou vhodné pro přesné, rychlé a opakovatelné nastavení poloh a nabízí pokročilá řešení pro Průmysl 4.0.

 

Čtyři produktové řady

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55

Řada Basic Line – Univerzálně použitelná s kompaktní přesností.

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Řada High-Performance Line – Obzvláště rychlá a přesná.

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Řada Strong Line – Nejsilnější řada s maximálním výkonem. Výkonný motor otočného stolu SG-Line přesně polohuje otočný stůl prostřednictvím příčných válečků, a to i při vysokém mechanickém zatížení.

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Řada QN-Line – Otočný stůl není poháněn šnekovým převodem. Krokový motor pohání otočný stůl prostřednictvím pohonu ozubeným řemenem. To umožňuje rychlé a dynamické otáčení otočného stolu.

 

Otočný stůl s motorem se používají ve zkušebnách, ve výzkumu, ve strojírenství a automatizaci, v průmyslu zpracování plastů nebo jako svařovací otočné stoly.


bs linehp linesg lineqn line 


Otočný stůl s krokovým motorem ve vhodné velikosti

Motorový otočný stůl je dodáván v různých velikostech, vhodných pro malé i velkoformátové aplikace. Motorové otočné stoly se liší průměrem otočného stolu a přenášeným točivým momentem. Otočný stůl je vždy uspořádán souosně se šnekem šnekového převodu.

Například model MDT36008-AK-S z řady BS je malý otočný stůl s krokovým motorem a řídicí jednotkou. Tento otočný stůl s pohonem má vnější průměr 54 milimetrů. Maximální výstupní točivý moment je 1,2 Nm.

Jako výrobek vyšší velikostní třídy nabízíme otočný stůl s krokovým motorem MDT36012-HP. Řada HP-Line má průměr otočného stolu 80 milimetrů a maximální točivý moment 3 Nm.


Otočný stůl s krokovým motorem ve třech variantách vybavení pro každou oblast použití

Otočné stoly s krokovým motorem jsou ve třech konfiguracích.

Kompletní řešení zahrnuje krokový motor otočného stolu s integrovaným řízením polohy.

Druhá varianta je vybavena pouze motorem, a je proto vhodná pro integraci do stávajících nebo alternativních řídicích systémů.

Kromě toho jsou točny k dispozici také bez motoru. Tím je zajištěna největší flexibilita při integraci do nových konstrukcí.


Odkazy

Katalog


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost MN - systems, s.r.o. je autorizovaným partnerem MM Engineering GmbH pro Českou republiku a Slovensko.