Momentové hřídele s kuličkovým šroubem

Momentové hřídele s kuličkovým šroubem v porovnání s jinými typy

ROZDÍL MEZI: momentovou hřídelí s kuličkovým šroubem a ostatními typy


1Momentové hřídele s integrovaným kuličkovým šroubem kombinuje rotační matici kuličkového šroubu a drážkované hřídele pro přenos krouticího momentu na jediném hřídeli, což umožňuje lineární ovládání, přenos točivého momentu a rotační pohyb s jedinou kompaktní sestavou. Váží méně a jsou menší než sestavy s lineárním pohybem složené z několika komponent, takže jsou ideální pro malé prostory.

 

Standardní momentové hřídele mají matici nasazenou na hřídeli, který má po celé délce drážky. Matice se skládá z vnějšího ocelového těla, klece, čelních těsnění a valivých elementů. Je navržena a vyrobena tak, aby bylo dosaženo spolehlivě hladkého a plynulého pohybu. Pro přenos silového zatížení a přenos točivého momentu se využívá kuliček, které se odvalují v drážce (gotického profilu). Díky tomu lze přenášet točivý moment.

  2.png

Momentová hřídel s omezeným zdvihem se skládá z matice a drážkované hřídele. Matice se skládají z vnějšího válce, vnitřní klece, bočních kroužků a kuliček. Protože klec v matici navzájem odděluje kuličky od sebe, tak se tyto valivé elementy navzájem nedotýkají a tím je zajištěn velmi hladký a přesný lineární pohyb. Zdvih u této série je omezen, protože se nejedná o princip zpětné cirkulace kuliček. Pro normální provoz se doporučuje považovat 80% maximálního zdvihu za skutečnou dráhu zdvihu.

 

Momentové hřídele s integrovaným rotačním ložiskem se používají pro rotační a lineární pohyb. Lineární pohyb je zajištěn pomocí kuliček, které se odvalují v drážce momentové hřídel a rotační části (integrovaného valivého ložiska), které může být buď se zkříženými válečky nebo s kuličkami. Lineární drážka v hřídeli přenáší točivý moment a dosahuje přesného polohování v lineárním směru. Přidáním rotující části mohou momentové hřídele s integrovaným rotačním ložiskem dosáhnout přesného polohování v lineárním i rotačním směru.


Více infomací ke každému typu momentových hřídelí naleznete ZDE


 ssp01


Snmek obrazovky 2023 06 07 v10.20.48

 

Snmek obrazovky 2023 06 07 v10.02.53

 

 

 

Snmek obrazovky 2023 06 07 v10.27.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


Odkazy

Katalog


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost MN - systems, s.r.o. je autorizovaným partnerem Nippon Bearing Co., Ltd. pro Českou republiku a Slovensko.