Nástroj pro výpočet tepelného odporu

Nástroj pro výpočet tepelného odporu | výrobce Tecnotion

Výrobce Tecnotion přidal nedávno do svého simulačního nástroje několik pokročilých funkcí a jednou z nich je nástroj pro výpočet tepelného odporu.


Určení množství tepla, které může být přeneseno z motoru do okolního prostředí, je často náročný úkol. Pro zjednodušení tohoto procesu byla vyvinuta v rámci online simulačního nástroje uživatelsky přívětivější výpočetní funkce, která 2je navržena tak, aby snadno provedla potřebné výpočty.

 

Chcete-li nástroj používat, musíte zadat potřebné údaje o svém nastavení.

Snmek obrazovky 2023 03 03 v10.58.12Je třeba zadat plochu, na které je motor připevněn.

Snmek obrazovky 2023 03 03 v10.58.12Dále je třeba zadat typ použitého chlazení.

Snmek obrazovky 2023 03 03 v10.58.12V závislosti na způsobu chlazení se vám mohou zobrazit další možnosti, například průtok vody nebo to, zda je jednotka cívky nebo magnet v pohybu.

 

Na základě zadaných vstupních údajů nástroj vypočítá odhad tepelného odporu systému s ohledem na rychlost aplikace, pokud je primárním režimem konvekce. Tato vypočtená hodnota se pak použije při dalších výpočtech v simulačním nástroji, což umožňuje získat spolehlivější a přesnější výsledky pro proces výběru motoru.


Odkazy

Přihlaste se a vyzkoušejte si nyní nové funkce sami na webové stránce výrobce.


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost MN - systems, s.r.o. je autorizovaným partnerem Tecnotion pro Českou republiku a Slovensko.