Doplňování trvalých mazacích systémů

Proč není možné doplňovat trvalé mazací systémy perma?

Elektrochemické i elektromechanické mazací systémy perma nelze znovu naplnit. A to z dobrého důvodu!


perma1 kopie

perma2 kopie

Uživatelé často doplňují mazací systémy, protože chtějí snížit náklady (opětovným použitím starých dílů a nákupem velkých nádob s mazivem). Vyplatí se však doplňování skutečně? Kromě značného množství práce je třeba vzít v úvahu mnoho aspektů:

 

Snmek obrazovky 2023 03 03 v10.58.12Byli pracovníci poučeni o správném plnění mazacích systémů (riziko kontaminace, smíchání maziva a vzduchových kapes v mazivu)? 

Snmek obrazovky 2023 03 03 v10.58.12Vydrží opětovně použité součásti opakované vystavení vysokým tlakům nebo teplotám?

Snmek obrazovky 2023 03 03 v10.58.12Lze zaručit, že nedojde ke smíchání různých maziv? To by mohlo vést k nežádoucím chemickým reakcím, které by mohly potenciálně ohrozit výkonnost maziva.

Snmek obrazovky 2023 03 03 v10.58.12Při práci s otevřenými nádobami s mazivem je nezbytné eliminovat potenciální nebezpečí pro zaměstnance a zajistit dostupnost vhodných ochranných pomůcek.

 

Rozhodněte se pro bezpečnou a jednoduchou manipulaci se zárukou

S údajně levnější náplní vyprší záruční právo. Poruchy mazacího systému, které jsou důsledkem nesprávné montáže, mohou vést k poruchám zařízení. Náklady na takové odstávky zařízení nejsou v žádném poměru k nákupu nového, bezporuchového systému trvalého mazání.

Vaše rozhodnutí pro perma mazací systémy zajistí nepřetržitý přísun potřebného množství čerstvého a čistého maziva v jakékoli fázi. Obsluha a instalace kompaktních mazacích systémů je snadná a bezpečná, což přispívá ke snížení pracnosti a časové náročnosti údržby. 

Kromě toho mazací systémy perma eliminují přímý kontakt s nebezpečnými mazivy. Přesné vypouštění maziva zabraňuje kontaminaci způsobené nadměrným mazáním, což chrání životní prostředí a snižuje riziko nehod způsobených uklouznutím.

Můžete si vybrat mezi kompletními systémy nebo mazacími systémy s vyměnitelnými mazacími kartušemi LC (zásobníky maziva). Pohonné nebo řídicí jednotky těchto systémů lze použít opakovaně (např. produkty perma STAR nebo perma NOVA).


Odkazy

LUBE BOOK (CZE)


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost MN - systems, s.r.o. je autorizovaným partnerem perma-tec GmbH & Co pro Českou republiku a Slovensko.