Polohovací stoly

mm engineeringPolohovací stůl elektrický

Naše motorové polohovací stolky představují robustní, spolehlivé a cenově výhodné řešení pro automatizované lineární polohování. Motorový lineární stůl nabízíme ve dvou provedeních, krátkém a dlouhém, vždy ve dvou velikostech. Krátké provedení představuje prostorově úsporné řešení pro lineární pohon s krokovým motorem. Posuvné vedení je zde namontováno pouze na jedné straně. Posuvník na lineárním stole s pohonem se pohybuje jako na konzole. Naproti tomu u dlouhého provedení polohovacího stolu s motorem jsou vodicí tyče namontovány na obou stranách, takže je možná tuhá a štíhlá konstrukce.

Zdvih je 24 nebo 30 milimetrů u krátkých stolů a 50 nebo 75 milimetrů u dlouhých stolů. Průměr vodicích tyčí 8 a 12 milimetrů.


Lineární stůl elektrický / lineární pohon s krokovým motorem s variantami pohonu

Jako další možnost kromě různých velikostí a provedení nabízíme náš lineární pohon ve dvou variantách pohonu, s koaxiálním nebo bočním pohonem. Tímto způsobem lze optimálně využít dostupný prostor při instalaci motorizovaných polohovacích prvků. Ze stejného důvodu lze montovat i kabelové výstupy na lineárním pohonu. Potřebný prostor v axiálním směru lze výrazně zmenšit odklopením motoru do strany. To je zajímavé zejména u dlouhého provedení motorizovaného lineárního stolu, který je díky dvojitému ložisku delší než krátký.


Možnosti vybavení lineárního pohonu

Pro flexibilní použití v nových konstrukcích a pro modernizaci dodáváme náš motorový polohovací stůl ve třech variantách s ohledem na vybavení pohonu. Nejprve jako kompletní řešení s kompaktním pohonem a řídicí jednotkou. Za druhé pouze s vhodným krokovým motorem a za třetí zcela bez motoru.

Lineární pohon je určen pro krokový motor podle normy Nema 17. Jako motor s řídicí jednotkou pro krokový motor lineárního pohonu používáme Gunda GSM 17, který umožňuje referenční pojezd bez bezdotykového spínače. Lineární stůl s motorem umožňuje maximální rychlost 600 otáček za minutu. Díky našemu modulárnímu systému lze elektrický polohovací stůl kombinovat s dalším krokovým motorem, lineárním pohonem a mnoha dalšími komponenty. Patří sem také rotační moduly, ruční polohovací prvky a montážní desky.


Polohovací stoly lze ovládat také manuálně