Synchronní teleskopický pohon S-TEG

kat3


logo neff

S-TEG ... 2 sekce synchronního výsuvu

 


Dvoustupňový, synchronně výsuvný šroubový pohon je k dispozici v kluzném teleskopickém provedení nebo jako teleskopický kuličkový šroub. K dispozici jsou dvě provedení a to verze „N“ (zde není zajištěno otáčení šroubu během pohybu) nebo jako verze „VK“ (čtvercový průřež zdvižné sekce, čímž je zajištěno proti otáčení během pohybu). Obě dvě verze je možné volitelně dodat s koncovými spínači polohy.

Synchronní teleskopický pohon je možné dodat s koncovou přířubou a výstupní hřídelí (verze AF), kde je nutné vyřešit připojení na pohon, nebo v kombinaci s rychlostí převodovkou (verze G1), ale také se šnekovou převodovkou, která je standardem pro zdvižné převodovky (verze M3).


Obecné technické údaje teleskopického synchronního pohonu S-TEG:

  • Inteligentní pohonná jednotka zaručuje konstantní točivý moment a nulovou vůli po celý zdvih
  • Snížený koeficient tření díky hliníkovým materiálům potaženým teflonem (verze s kluzným pouzdrem)
  • U verze s kuličkovým šroubem se používají matice ze standardního sortimentu společnosti NEFF, aby bylo možné kdykoli rychle získat přístup ke zboží na skladě a zaručit rychlou výměnu

Synchronní teleskopický pohon S-TEG s přírubou a výstupní hřídelí (AF)

S-TEG ve verzi AF je provedení s výstupní hřídelí a přírubou, která nabízí množství možností připojení pohonu. K dispozici je typ „N“ (zde není zajištěno otáčení šroubu během pohybu) nebo jako verze „VK“ (čtvercový průřež zdvižné sekce, čímž je zajištěno proti otáčení během pohybu). U typu „N“ musí být vřeteno S-TEGu zajištěno proti otáčení při vysouvání například pomocí horní upínací desky. U typu „VK“ není nutné otačení závitového vřetene řešit.

Více informací o S-TEG - AF s přírubou lze získat zde

csm icon step e2a0e963d53D konfigurace synchronního teleskopického pohonu S-TEG (CAD)


Synchronní teleskopický pohon S-TEG s vysokorychlostní převodovkou (G1)

S-TEG ve verzi G1 je provedení s rychlostní převodovkou G1 s vnitřním kuželovým soukolím, které nabízí převodový poměr 2:1 nebo 3:1. Na výstupní hřídel převodovky je pak možné velmi jednoduše pomocí adapteru a spojky připojit motor. K dispozici je typ „N“ (zde není zajištěno otáčení šroubu během pohybu) nebo jako verze „VK“ (čtvercový průřež zdvižné sekce, čímž je zajištěno proti otáčení během pohybu). U typu „N“ musí být vřeteno S-TEGu zajištěno proti otáčení při vysouvání například pomocí horní upínací desky. U typu „VK“ není nutné otačení závitového vřetene řešit.

Více informací o S-TEG - G1 s přírubou lze získat zde

csm icon step e2a0e963d53D konfigurace synchronního teleskopického pohonu S-TEG (CAD)


Synchronní teleskopický pohon S-TEG se šnekovou převodovkou (M3)

S-TEG ve verzi M3 je provedení se šnekovou převodovkou M3. K dispozici jsou dva převodové poměry 24:1 a 6:1. Na výstupní hřídel převodovky je pak možné velmi jednoduše pomocí adapteru a spojky připojit motor. K dispozici je typ „N“ (zde není zajištěno otáčení šroubu během pohybu) nebo jako verze „VK“ (čtvercový průřež zdvižné sekce, čímž je zajištěno proti otáčení během pohybu). U typu „N“ musí být vřeteno S-TEGu zajištěno proti otáčení při vysouvání například pomocí horní upínací desky. U typu „VK“ není nutné otačení závitového vřetene řešit.

Více informací o S-TEG - M3 s přírubou lze získat zde

csm icon step e2a0e963d53D konfigurace synchronního teleskopického pohonu S-TEG (CAD)


steg1