Manuální polohovací systémy

PT 2 1750x850 1


mm engineeringProdukty společnosti MM Engineering GmbH vycházejí z více než 20-ti letých zkušeností jako předního výrobce přesných polohovacích systémů. Cílem společnosti je dodávat svým zákazníkům prvotřídní komponenty pro automatizaci s krátkou dodací lhůtou.

Společnost MM Engineering GmbH se specializuje na dodávku lineární technologie pro následující průmyslová odvětví:

  •  Strojírenství
  • Automobilový průmysl
  • Výroba jednoúčelových a speciálních strojů
  • Obalová technika
  • Metrologie
  • a mnoho dalších ......

Manuální polohovací systémy jsou navrženy pro přesné polohování sestav nebo komponent. Mezi časté aplikace patří polohování senzorů, laserů, koncových spínačů, kamer, nástrojů ..... nebo přípravků ke kontrole probíhajících prací. Tento typ pohonu a polohovacího systému vyhovuje úkolům, kde přesnost je kritičtější než rychlost přechodu. Tyto manuální polohovací jednotky obecně najde uplatnění v případech, kde přesnost je kritickým parametrem a je důležitejší, než rychlost přesunu.

Zatímco manuální polohovací systémy zajišťují podélný a příčný pohyb, vertikální stoly jako zvedací jednotky umožňují přesné polohovaní osy Z. Manuálně ovládané polohovací stoly se staly standardními součástmi v rozmanité škále přesných inženýrských a výrobních procesů, jakož i vědeckých úkolů.

Polohovací jednotky od výrobce MME se mohou pochlubit velmi nízkou nebo prakticky žádnou vůlí. Tyto stoly jsou proto vhodné pro aplikace, které vyžadují přesné polohování. Konkrétně lineární polohovací systémy MME poskytují přesnost polohování až 0,01mm bez vůle, s radiální vůlí vedení menší než 0,02mm. Stejně tak otočné jednotky mají přesnost polohování 0,1° stupně, pokud jsou použity s ukazateli polohy, přičemž vůle je mezi 0,02 ° a 0,07 °. Radiální vůle je v rozmezí 0,02-0,03mm.

Díky kompletnímu zázemí (vývoj, výroba a montáž) je společnost schopna reagovat na požadavky trhu ve velmi krátkém čase.