Trapézové šrouby

csm Trapezgewindetriebe TGT Mittel 9f130cdffblogo neff


Díky desítkám let zkušeností společnosti NEFF s výrobou pohybových šroubů jsou tyto mechanické pohony stále hlavním nosným výrobním programem společnosti. Pohybový šroub se závitem lichoběžníkového (trapézového) profilu s úhlem 30º a matice s trapézovým závitem tvoří trapézový pohon. 

Trapézové šrouby NEFF se vyrábějí válcovaním podle DIN 103. Vyšší pevnost dosažená válcováním závitu lichoběžníkového profilu a vysoká kvalita povrchu boků závitu spolu s maticemi lichoběžníkového závitu vedou k extrémně dobrým vlastnostem chodu. Kromě toho NEFF vyrábí tato závitová vřetena v horním rozsahu tolerance. To má za následek, že tyto trapézové pohony mají sníženou vůlí.Trapézové šrouby jsou k dispozici ve dvou materiálových provedeních. Standardně 1.0401/C15 (typ RPTS) nebo nerezové 1.4305/X8CrNiS18-9 (typ RATS).  

Matice s lichoběžníkovým závitem, standardně vyrobené z bronzu (materiál 2.1090, G-CuSn7ZnPb, RG7), jsou k dispozici ve válcovém tvaru nebo s přírubou. Kromě toho jsou matice k dispozici v různých materiálech a to např.plastové nebo ocelové.