Kombinované kladky

2803 20190927 Alfatecx


alfatecLOGOS kombinovanými kladkami od výrobce ALFATEC můžete realizovat horizontální i vertikální pohyby ekonomicky, robustně, s minimálními nároky na údržbu a s dlouhou životností.

Tyto kladky absorbují vysoké dynamické a statické radiální i axiální zatížení s vynikající životností. Produktové portfólio zahrnuje kombinované kladky schopné přenést zatížení od 10kg - 200 tun.

Kombinované kladky, někdy také nazývané válečkové rolny, jsou dostupné ve standardním provedení jako základní a ekomicky výhodné řešení, extra silné jako kladky s vyšší nosností, přesné jako kladky pro aplikace vyžadující vyšší nároky na přesnost. Taktéž se nachází varianty pro vysokou teplotu a nebo kombinované kladky pro extrémní zatížení.


"Tiger Power" pro vysoké nosnosti - od 50 do 10,000 kilogramů

Kombinované kladky "TIGER" série jsou vhodné pro přenos velmi vysokých zatížení. Vyznačuje se dlouhou provozní životností. Je ideální pro vysoké nosnosti od 50 do 10 000 kilogramů a může být domazáváno pro prodloužení životnosti.

V závislosti na požadavcích nabízí Alfatec různé modely ložisek Tiger s vodicími profily a montážními prvky.

Kombinované kladky série "TIGER" mohou být dodány v následujících konfiguracích: ax.pevná, ax.nastavitelná, bez vůle, s kluzným axiální kroužkem atd. Další možností jsou kladky pro vysoké teploty. Tiger kladky nabízí různé vlastnosti. Ke každé velikosti je v nabídce odpovídající velikost profilu a příslušenství.

Pro nosnosti 50 - 10 000 kilogramů, o rozměrech Ø 52,5 mm - 180 mm, nabízí ložisko "TIGER" s více než 1040 variantami dokonalé řešení individuálních požadavků.


"ΙXΙtra-Strong" pro vyšší nosnosti - od 150 do 15,000 kilogramů

Kombinované kladky "XTRA STRONG" série mají přibližně o 60% vyšší únosnost, než kladky série "TIGER" a právě proto jsou vhodné pro přenos velmi vysokých zatížení. Vyznačují se dlouhou provozní životností. Tato série je ideální pro vysoké nosnosti od 150 do 15 000 kilogramů a může být domazáváno pro prodloužení životnosti.

V závislosti na požadavcích nabízí Alfatec různé modely ložisek s vodicími profily a montážními prvky.

Kombinované kladky série "XTRA STRONG" mohou být dodány v následujících konfiguracích: ax.pevná, ax.nastavitelná pomocí vložky atd. Ke každé velikosti je v nabídce odpovídající velikost profilu a příslušenství.

Pro nosnosti 150 - 15 000 kilogramů, o rozměrech Ø 65,5 mm - 153,1 mm, nabízí ložisko "XTRA STRONG" v různých formách přibližně o 60% vyšší nosnost. Mezera mezi kladkou a profilem je pouze 0,2 mm.


"Tiger Power INOX" pro podmínky, kde je vyžadována ochrana proti korozi

Kombinované kladky "TIGER INOX" série jsou vhodné pro použítí v podmínkách, kde se předpokládá vlhkost nebo chemická odolnost.

V závislosti na požadavcích nabízí Alfatec různé modely ložisek Tiger s vodicími profily a montážními prvky.


"Tiger Precision Power" pro vysoké nosnosti - od 50 do 10,000 kilogramů

Kombinované kladky "TIGER PRECISION" série jsou vhodné pro přenos velmi vysokých zatížení a odlišují se vyšší přesností od standartní série. Vyznačuje se dlouhou provozní životností. Je ideální pro vysoké nosnosti od 50 do 10 000 kilogramů a může být domazáváno pro prodloužení životnosti.

V závislosti na požadavcích nabízí Alfatec různé modely ložisek Tiger Precision s vodicími profily a montážními prvky.

Kombinované kladky série "TIGER PRECISION" mohou být dodány v následujících konfiguracích: ax.pevná, ax.nastavitelná, bez vůle, s kluzným axiální kroužkem atd. Tiger kladky nabízí různé vlastnosti. Ke každé velikosti je v nabídce odpovídající velikost profilu a příslušenství.

Pro nosnosti 50 - 10 000 kilogramů, o rozměrech Ø 64,8 mm - 153,8 mm, nabízí ložisko "TIGER PRECISION" dokonalé a přesné řešení individuálních požadavků.


 "Mammut" pro extrémní nosnosti - od 10 do 200 tun

Kombinované kladky "MAMMUT" série jsou velmi působivé z hlediska nosnosti a to až 200 tun.

V závislosti na požadavcích nabízí Alfatec různé modely ložisek s vodicími profily a montážními prvky. Ke každé velikosti je v nabídce odpovídající velikost profilu a příslušenství.

Pro nosnosti 10 - 200 tun, o rozměrech Ø 165 mm - 340 mm, nabízí ložisko "MAMMUT" v různých formách velmi extrémní nosnost.


"Alfa-Speed" pro rychlou manipulaci - od 10 do 3,000 kilogramů

Kombinované kladky "ALFA-SPEED" série jsou primárně určeny pro aplikace s vyšší rychlostí a to až 5 m/s. Kladka má běhoun z polyamidu nebo Vulkolannu díky čemuž vykazuje při pohybu nízkou hlučnost, je lehká a má i tlumící schopnosti.

V závislosti na požadavcích nabízí Alfatec různé modely ložisek s vodicími profily a montážními prvky. Ke každé velikosti je v nabídce odpovídající velikost profilu a příslušenství.

Pro nosnosti 10 - 3000 kilogramů, rychlostí pohybu až 5 m/s a rozměrech Ø 40 mm - 179 mm, nabízí ložisko "ALFA-SPEED" v různých formách tichý chod, nízký valivý odpor a teplotní odolnost od -30°C až +80°C.