Kuličkové šrouby

snr logo

ks 1

 

 

 

 

logo neff

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kuličkový šroub je konstrukční prvek, který převádí rotační pohyb na pohyb lineární. Jako valivé elementy jsou použity přesné kuličky a tudíž má systém vysokou účinnost a nižší potřebný hnací moment. Dle způsobu výroby profilu závitu kuličkového šroubu rozlišujeme kuličkové šrouby válcované, okružované a broušené. Každou z těchto výrobních metod lze dosáhnout příslušné výsledné přesnosti.

Naše společnost nabízí kuličkové šrouby od NTN-SNR a tradičního výrobce NEFF.

NTN-SNR nabízí jednu z nejširších produktových řad na trhu a to z pohledu velikostí, tak z pohledu typů matic. V produktové řadě jsou matice dle DIN 69051 (kompaktní jednoduché nebo kompaktní dvojité s přírubou), tak matice válcové nebo matice válcové s vnějším závitem. Výhodou je, že všechny typy matic jsou plně kompatibilní jak s válcovaným šroubem (přesnost T7), tak s okružovaným šroubem (přesnost T5).

Nabízené kuličkové šrouby a matice od společnosti NEFF poskytují vyjímečnou kvalitu za konkurenceschopné ceny. Společnost NEFF vyrábí šrouby válcováním a matice jsou na šroubu nasazeny s garantovanou maximální axiální vůlí 0,05mm, kterou lze na základě požadavku měnit. Společnost NEFF dodává matice kuličkových šroubů dle DIN 69051 nebo dle široce zaužívaného standardu NEFF, kdy rozměry matic jsou zaměnitelné s trapézovými maticemi s osazením.   

Všechny námi nabízené pohony kuličkových šroubem je možné dodat s axiální vůlí, bez axiální vůle nebo s různým předepnutím. Předepnutí se realizuje buď pomocí výběru kuliček nebo pokud se jedná o dvojitou matici, tak pomocí distančního kroužku.

Nedílnou součástí kuličkových šroubů je příslušenství. V nabídce naleznete různé typy ložiskového uložení, domečků pro matice, kardanových adapterů, spirálových krytů nebo také upínací matice.