Příslušenství

mm engineering

 

 


Manuální polohovací stůl s posuvnými sáněmi

Ruční polohovací stůl umožňuje přesný lineární posun dorazů, spínačů, senzorů, kamer a dalších zařízení, sestav nebo komponent.

Díky tomu je obzvláště vhodný pro použití ve speciálních strojích, zkušebních stolicích, laboratorních zařízeních a v obecném strojírenství. V nabídce jsou manuální polohovací stoly bez vůle se samosvorným pohybovým šroubem ve dvou provedeních.

Krátké provedení je k dispozici ve třech velikostech, dlouhé provedení ve čtyřech velikostech. Krátké polohovací stoly mají jednostrannou podpěru, která nabízí prostorově úspornou instalaci, a rozsah zdvihu od 11 do 25mm. U dlouhých je lineární vedení posuvu podepřeno z obou stran, takže můžeme realizovat zdvihy mezi 23 a 86mm.

Všechny polohovací stoly jsou navrženy jako modulární systém a lze je dodat v různých konfiguracích.


Lineární polohovací stůl s ovládacím kolečkem s noniem nebo ovládacím kolečkem a ukazatelem polohy (analogový nebo digitální)

Naše ruční polohovací stoly dodáváme ve třech konfiguracích.

Nastavení je přesné, a to buď pomocí jednoduchého otočného ovládacího kolečka se stupnicí, nebo otočného ovládacího kolečka s analogovým nebo digitálním ukazatelem polohy.

Všechny díly stolu jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Ložiskové bloky a sáně vyrábíme z eloxovaného hliníku, vodicí tyče a pohybové šrouby z nerezové oceli. Bezúdržbová kluzná ložiska pro vedení pohybového stolu jsou vyrobeny z mosazi.

Radiální vůle lineární jednotky je menší než 0,02mm. Díky samosvornému pohybovému šroubu s maticí není nutné po nastavení polohy sáně blokovat. Volitelný upínací šroub chrání před nechtěným přenastavením lineární jednotky. Modulární systém nabízí širokou škálu kombinací instalace polohovacích stolů. Ty lze flexibilně kombinovat mezi sebou i s dalším příslušenstvím z naší nabídky.


Lineární stůl lze kombinovat v polohovacím systému

Vynikající vzájemná kompatibilita a kompatibilita s příslušenstvím, jako jsou připojovací moduly a rotační prvky z našeho programu, otevírá manuálnímu polohovacímu stolu širokou škálu aplikací. Víceosé polohovací systémy lze realizovat propojením několika stolů. Montážní konzola umožňuje uspořádat části systému pod úhlem 90° nebo 45°. Naše otočné stoly umožňují přesné otáčení kolem osy, která je kolmá na montážní plochu, a spolehlivé určení nastavené polohy. Montážní desky pro polohovací stoly, rovněž vyrobené z eloxovaného hliníku, vytvářejí další flexibilitu při nastavování polohovacího systému.


Manuální polohovací stolky jsou dostupné ve třech verzích:

  • ovládání pomocí kolečka s noniem
  • ovládání pomocí kolečka s analogovým ukazatelem polohy s přesností 0,1mm (typ PA)
  • ovládání pomocí kolečka s digitálním ukazatelem polohy s přesností 0,01mm (typ PAE)

Navíc každá tato verze je dostupná jak v krátkém provedení, tak dlouhém provedení.