Křížové stoly

mm engineering

 

 


Křížové suporty v různých provedeních a velikostech

Křížové stoly umísťují strojní prvky, měřicí zařízení, obrobky, senzory, kamery apod. pod souřadnicovou kontrolou. Polohování probíhá v rovině (osa XY) nebo v prostoru (osa X Y Z).

Náš ručně ovládaný přesný XY stůl doplňuje náš sortiment polohovacích stolů, které realizují přesný lineární posun podél souřadnicové osy, a tvoří tak dvourozměrný nebo trojrozměrný polohovací systém.

Křížové posuvy pro polohování jako osu XY nabízíme ve dvou provedeních. Ve zkrácené podobě realizuje nastavení XY polohovací systém v nejmenším prostoru díky jednostrannému podepření. Jako dlouhá forma kombinují oboustranně podepřené polohovací stoly X-Y vysokou stabilitu s lehkou konstrukcí.

Obě provedení dodáváme ve třech velikostech, které odpovídají našim polohovacím stolům, jež lze namontovat přímo na složený suport. Flexibilní systém křížových stolů je k dispozici ve třech variantách v každém provedení a velikosti. Každá pro montáž krátkého a dlouhého polohovacího stolu pro volitelnou instalaci s ovládacím prvkem směřujícím doprava nebo doleva.


Měřicí stoly s tlačítkem stupnice nebo pohodlným ukazatelem polohy.

Naše systémy křížových stolů s ručním nastavením nabízíme ve třech různých konfiguracích. Standardní výbava je vybavena stupnicovým knoflíkem pro polohování suportu na ose XY.

Alternativně dodáváme pro každý křížový stůl také ovládací jednotku s mechanickým nebo elektronickým ukazatelem polohy. U všech variant je polohování přesné. Ukazatele polohy však usnadňují odečítání nastavených hodnot a nabízejí tak větší pohodlí při používání. Možnosti vybavení odpovídají možnostem našich polohovacích stolů, takže lze použít stejné varianty pro osy X, Y, Z.

Naše ruční seřizovače XY jsou vybaveny bezúdržbovými kluznými ložisky a po seřízení nevyžadují upnutí pro zajištění vřetena, protože vřeteno je samosvorné.


Flexibilní kombinace souřadnic křížového stolu s polohovacím systémem krizove priklad

Abychom nabídli co největší flexibilitu při nastavování polohovacích systémů, jsou naše křížové stoly ruční a jsou navrženy jako modulární systém. To znamená, že křížové stoly lze libovolně kombinovat mezi sebou, s našimi polohovacími stoly a dalšími spojovacími prvky a vytvořit tak křížový stůl XYZ.

Křížový posuv s osou XY lze snadno rozšířit na osu X Y Z přidáním dalšího polohovacího modulu pomocí vertikálního držáku. Kromě lineárního posunu je s našimi otočnými stoly možné také polohování v polárních souřadnicích. Naše montážní držáky v modulárním systému umožňují jednoduchou kombinaci polohovacích modulů s křížícími se rovinami nebo pod úhlem 45. Mohlo by vás také zajímat

 

 


Křížové polohovací stoly lze ovládat pomocí:

  • kolečka s noniem
  • kolečka s analogovým ukazatelem polohy s přesností 0,1mm (typ PA)
  • kolečka s digitálním ukazatelem polohy s přesností 0,01mm (typ PAE)

krizove s noniem 1krizove analogkrizove digital

Navíc každá tato verze je dostupná jak v krátkém provedení, tak dlouhém provedení.

krizove kratky1krizove dlouhy1

 

 

 


Pohybová deska je k dispozici ve verzích:

- KR (pro montáž krátkého stolu s ovládáním vpravo)

kratke krdlouhe kr

- KL (pro montáž krátkého stolu s ovládáním vlevo)

kratke kldlouhe kl

- L (pro montáž dlouhého stolu nebo vertikálního stolu)

kratke ldlouhe l