Manuální systém výměny

grip handhabungstechnik 2


Rychlá - Inovativní - Přesná - Intuitivní instalace nebo výměna nástroje


Inovativní, přesné, moderní, intuitivní a rychlé - to jsou hlavní charakteristiky Tool-Changerů od německého výrobce GRIP GmbH. Standardizujte rozhraní pro svého průmyslového robota nebo cobota – připojte a odpojte jakýkoli nástroj během několika sekund.


  • man3Lehký, robustní, přesný, rychlý, efektivní, intuitivní
  • Vyrobeno z vysoce pevného hliníku nebo oceli
  • Rozhraní připojení dle ISO 9409-1
  • Jednoduché, rychlé a intuitivní ovládání
  • Nákladově efektivní
  • Rychle dostupný

 

 

 

 


S našimi Tool-Changery od výrobce GRIP můžete vytvořit téměř nekonečné možnosti připojení nástrojů. Připojte nebo vyměňte chapadla, lešticí nástroje, svařovací hlavy, odměřovací nástroje nebo kalibrační hroty pomocí rychlého intuitivního ovládání a jednoduché instalace.

Každý Tool-Changer GRIP je vybaven zahloubením pro přímou montáž. Velikost a poloha válcových zahloubení jsou přizpůsobeny dle normy DIN EN ISO 9409-1.

Jedno připojení – 1000 možností: Díky naší široké škále variant a velikostí máme pro každou aplikaci ten správný konektor.


Systém manuální výměny SHW se skládá z válcového šroubu, který zajišťuje horní a dolní sestavu. Centrovací kotouč lze nainstalovat jak na horní sestavu (strana robota), tak na spodní sestavu (strana nástroje) robota a zajišťuje správné vyrovnání nástrojů s ramenem robota.

Tool-Changer SHW-P je vývojovou verzí typu SHW. Konektor SHW-P má integrované pneumatické průchodky, které umožňují jeho použití v širší škále aplikací. Nový konektor SHW-P je 100% kompatibilní se standardním konektorem SHW.

Konektor MGW je univerzální rychloupínač pro každou aplikaci a nyní je ještě lepší! Nový systém je kvalitnější a nabízí větší bezpečnost a přesnost. Inovace jsou reakcí na aktuální požadavky našich zákazníků. Středicí kotouč lze instalovat jak na horní sestavu (strana robota), tak na spodní sestavu (strana nástroje) robota a zajišťuje správné vyrovnání nástrojů s ramenem robota.

SWS systém je produkt pro aplikace se zvýšenou silou a vyšším momentovým zatížením. Poloviční válcový šroub přesně spojuje horní a dolní sestavu bez vůle. Středicí kotouč lze nainstalovat jak na horní sestavu (strana robota), tak na spodní sestavu (strana nástroje) robota a zajišťuje správné vyrovnání nástrojů s ramenem robota.

Konektor SWA má velmi nízký profil pro aplikace s malým prostorem. Příčný šroub upíná horní a dolní sestavu SWA pomocí dvou klínových zajišťovacích přírub, čímž vzniká tvarové spojení bez vůle.

Základny SHW160 a SWS200 umožňují rychlé a snadné vyjmutí celého ramene robota. Rameno robota je přišroubováno k systému rychlého připojení, který je zase přišroubován ke stolu nebo buňce. Tento systém ručního připojení umožňuje společnostem používat stejného robota ve více různých buňkách, aniž by bylo nutné robota pokaždé odšroubovávat. Jednoduchá páka umožňuje uvolnit robota z jeho aktuální polohy a přemístit jej do nové polohy. Celý proces trvá jen několik sekund. Podnikům to umožňuje flexibilněji využívat roboty, které mají, a optimalizovat využití jejich zdrojů.


Charakteristika
Typ Tool - Changeru
SHW SHW-P MGW SWS SWA
       Maximální zatížení (kg) 16 - 68
24 - 68 10 - 120 14 - 200 8 - 62
       Zástavbová výška (mm) 32 - 70
38 - 70 30 - 70 30 - 104 20 - 40
       Průměr (mm) 50 - 160
63 - 160 50 - 160 50 - 250 50 - 160
       Hmotnost (kg) 0,18 - 4
0,35 - 4 0,2 - 10,5 0,41 - 23,8 0,14 - 5,5
           
       Materiál / AL, elox.
       Materiál / ocel, nitrid.
       Materiál / nerez.ocel VA
       Materiál / ocel, nitrid. + AL
       Materiál / ocel, nitrid. + ocel
           
       MEK / SEK příslušenství