Elektricky ovládané stopery

Elektricky ovládané stopery | výrobce Wörner

Stopery ve výrobě a automatizaci procesů.


csm Titel EL Reihe 769d2218db


Stopery se používají k zastavení obrobku, aby mohl být například akumulován nebo zpracován. Pokud je dopravovaný materiál akumulován, používají se stopery jako oddělovače. Ty oddělují nahromaděné obrobky, aby k nim bylo možné v následujícím kroku přistupovat jednotlivě.

Obecně se rozlišují pneumaticky a elektricky ovládané stopery a netlumené nebo tlumené stopery.

Tlumené stopery brzdí nosiče obrobků bez vibrací, zastavují je s naprostou přesností a po libovolně definované čekací době je opět uvolňují pneumatickým nebo elektrickým spouštěním do další zpracovatelské stanice. Tlumicí sílu lze přizpůsobit hmotnosti a rychlosti nosiče obrobků.


Elektricky ovládané stopery: úsporné a šetrné k životnímu prostředí

Elektricky ovládané stopery se vyznačují efektivním pohonem, který může být například elektromagnetický nebo elektromechanický. Skutečnost, že elektricky ovládané stopery nevyžadují stlačený vzduch, nabízí řadu výhod. Kromě pozitivních aspektů, jako je nižší hlučnost a větší ochrana životního prostředí, je zde také vyšší ekonomická efektivita. Celkově jde také o velmi pohodlné řešení díky menší náročnosti údržby.

Elektricky ovládané stopery jsou vysoce účinné a jejich provoz je ekonomický. Jsou také snadněji ovladatelné a konfigurovatelné než například pneumaticky ovládané varianty. Pokud lze elektricky pohánět všechny části montážní linky, lze zcela upustit od infrastruktury pro tlakový vzduch.

Elektricky ovládané stopery od společnosti Wörner jsou energeticky úsporná, snadno instalovatelná a obzvláště tichá řešení pro zastavování, oddělování, polohování a přidržování nosičů obrobků na montážní lince.

Který stoper je vhodný pro konkrétní aplikaci, závisí na povaze obrobku a dopravníkového systému (hmotnost, rychlost dopravy, koeficient tření, požadované či nepožadované tlumení).

Základními produkty sortimentu Wörner v oblasti elektricky a pneumaticky ovládaných stoperů, lze pokrýt téměř všechny aplikace. Pro speciální potřeby vyvíjí speciální řešení.


el stopper


Výhody elektrický ovládaných stoperů:

Elektricky ovládané stopery výrobce Wörner jsou vyvinuty tak, aby splňovaly požadavky nejrůznějších průmyslových odvětví a úspěšně se osvědčily v nesčetných výrobních linkách. Rychlost dopravy, hmotnost palety a odolnost vůči vnějším vlivům rozhodují o výběru vhodných komponentů Wörner.

 

Elektricky ovládané stopery disponují množstvím výhod:

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55

Mnohem efektivnější

Elektrické zarážky zvyšují celkovou energetickou účinnost na přibližně 80 % - ve srovnání s pouhými 6 % pneumatických systémů.

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Nízké provozní náklady

Elektrické zarážky snižují provozní náklady sedmkrát ve srovnání s pneumatickými zarážkami.

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Minimální instalační činnost

Vzhledem k tomu, že již není nutná pneumatická instalace, jsou instalační a seřizovací postupy mnohem rychlejší a jednodušší.

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Funkční integrace

Četné modely s různými senzory umožňují další funkce (např. sledování teploty, počítadlo cyklů); a různé příslušenství pro prakticky jakoukoli aplikaci.

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Snadná kontrola nízké hladiny materiálu

Všechny modely se velmi snadno ovládají. Vhodné pro různé typy PLC a I/O modulů.

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Robustní konstrukce

Velmi robustní konstrukce - vyzkoušená, osvědčená a úspěšně aplikovaná. Mnoho modelů je navíc necitlivých na nečistoty a olej.

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Tiché

Velmi nízká hlučnost, a proto se hodí zejména do prostředí, kde je třeba omezit hluk na minimum.

 

Snmek obrazovky 2023 03 02 v12.42.55Napájecí napětí 24 V, spotřeba proudu < 2 A

Není tedy nutný žádný další napájecí zdroj, napájení probíhá přes I/O modul.


Elektricky ovládané stopery mohou být ve varintě s tlumením či bez tlumení.


Odkazy

Produktový katalog 


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost MN - systems, s.r.o. je autorizovaným partnerem Wörner Automatisierungstechnik GmbH pro Českou republiku a Slovensko.