Kuželová převodovka NV


Kuželová převodovka

Popis:

Kuželové převodovky NEFF mají litinové skříně, kalené a lapované kuželové soukolí se spirálovým ozubením, které je navzájem spárované. Spirálové ozubení nabízí výhodu velmi příznivých podmínek záběru. Výsledkem je, že jsou předurčeny pro použití při vysokém zatížení, spolu s optimálním hladkým chodem a vysokou přesností přenosu.

Spirálové ozubení je odolnější vůči ohybu než přímé nebo šikmé zuby. Další výhodou je relativní necitlivost na elastickou deformaci kol, hřídelí a ložisek. Ozubená kola proto mohou také přenášet extrémní rázová zatížení. Standardně jsou k dispozici tři typy a následně dalších 22 variant. Převodovky lze použít ve všech montážních polohách a mohou být vybaveny různými montážními otvory. Jako další důkaz variability kuželových převodovek je možnost vybavit je různými typy přírub.


Převodové poměry:

Standardně jsou k dispozici převodové poměry 1:1 / 1,5:1 / 2:1 / 3:1 / 4:1 / 5:1 / 6:1


Účinnost kuželových převodovek:

Účinnost kuželových převodovek je 94 - 98%, v závislosti na rychlosti, montážní poloze, těsnění a typu maziva. Účinnost se týká jmenovitého výkonu převodovky. V určitých montážních polohách jsou kuželová kola plně ponořena v mazivu. V případě větších převodových poměrů a vysokých obvodových rychlostí kol se musí brát zřetel na řešení mazání a v těchto případech si nás prosím kontaktujte.


Verze s nízkou vůlí v ozubení:

Kuželové převodovky mají standardně vůli 10 až 30 úhlových minut, v závislosti na velikosti a poměru převodovky. Všechny kuželové převodovky NEFF však mohou být dodány v provedení s nízkou vůlí. Vůle na pomaloběžném hřídeli se měří s hnací hřídelí blokovanou na rameni páky 100 mm s měřicí silou 3% jmenovitého točivého momentu a specifikovanou jako úhel natočení. U normálních sad ozubených kol lze docílit následující hodnoty:


Verze S1: převodový poměr 1:1 až 2:1 ... < 6 úhlových minut
Verze S2: převodový poměr 3:1 až 6:1 ...
< 10 úhlových minut


Preferovaný směr otáčení:

Kuželové převodovky lze v zásadě provozovat v obou směrech otáčení. Směr spirály sestavy kola spolu se směrem otáčení určuje podmínky vnitřního zatížení převodovky. Pokud zvolíte směr otáčení malého kola proti směru spirály (pohled od konce hřídele ke středu převodovky), působí axiální síla směrem ven. Tím se posunou kola lehce od sebe a způsobí 1 - 2 dBA nižší hladinu hluku.

Menší kolo (pastorek) je vyroben s levotočivou spirálou ozubení, takže upřednostňovaný směr otáčení by měl být po směru hodinových ručiček.

ccneff


Mazání:

Kuželové převodovky NEFF jsou dodávány s olejovou náplní a za běžných provozních podmínek nevyžadují údržbu. V případě extrémních požadavků nebo zvýšených požadavků na životnost doporučujeme výměnu oleje po cca 15 000 provozních hodinách.


Příklad použití:

Kuželová převodovka (rozvodovka) pro synchronní pohyb zdvižných převodovek.

x22


 

 

 

Modely

V případě zájmu na vyžádání info@mnsystems.cz